Rublon

Ochrona Kont dla WordPress

Rublon umożliwia ochronę kont WordPress poprzez dwuetapowe logowanie oraz potwierdzanie operacji (w przypadku zmiany adresu email albo hasła).

Darmowa wtyczka dla WordPress umożliwia błyskawiczne włączenie ochrony dla wszystkich kont, bez konieczności konfiguracji. Rozwiązanie jest na tyle intuicyjne, że nie wymaga szkolenia użytkowników.

Rublon Account Protection

Po co mi ochrona konta?
Strony WordPress są atakowane przez botnety, które próbują się włamać poprzez bruteforce. Gdy znajdą się w panelu administratora, zaczynają infekować komputery osób odwiedzających Twoją stronę. Powoduje to wykluczenie jej z wyników wyszukiwania albo usunięcie przez hosting. Zagrożone są wszystkie strony, niezależnie od wielkości. Ochrona konta zapobiega tym atakom.

Dlaczego hasło nie wystarcza?
Wiele osób ma proste, łatwe do odgadnięcia hasło. Może ono zostać wykradzione, gdy używają wielu urządzeń, tego samego hasła w innych serwisach albo nie korzystają z bezpiecznej sieci.

W jaki sposób Rublon chroni konta?
Podczas pierwszego logowania potwierdzasz swoją tożsamość klikając w link wysłany emailem. Kolejne logowanie z tego samego urządzenia wymaga tylko podania hasła. Aby uzyskać jeszcze więcej bezpieczeństwa, zainstaluj aplikację mobilną Rublon.

Dlaczego warto korzystać z Rublona?
Ochrona zaczyna działać dla wszystkich kont od razu po aktywacji wtyczki. Nie trzeba nic konfigurować. Obsługa jest na tyle intuicyjna, że nie wymaga szkolenia. Użytkownicy nie muszą instalować dodatkowego oprogramowania i nie muszą przepisywać kodów. Jak już potwierdzą swoją tożsamość na danym urządzeniu, to będą mogli się z niego logować w całym Internecie wpisując tylko hasło (ale tylko tam, gdzie działa Rublon). Osoby potrzebujące jeszcze więcej bezpieczeństwa i kontroli, mogą skorzystać z aplikacji mobilnej Rublon.

Dlaczego warto zainstalować aplikację mobilną Rublon?
Aplikacja mobilna Rublon automatycznie aktywuje pełnowartościowe dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla wszystkich kont, które mają przypisany jeden z adresów email podanych w aplikacji. Dzięki temu przy logowaniu z nowego urządzenia będziesz musiał zeskanować Twoim telefonem kod QR, aby potwierdzić Twoją tożsamość. Aby potwierdzić operację, odpowiesz na pytanie, które otrzymasz na telefon poprzez powiadomienie push. Ponadto przy pomocy aplikacji mobilnej Rublon możesz zarządzać urządzeniami zaufanymi z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Urządzenia zaufane to komputery, z których możesz się logować do zabezpieczonych kont podając jedynie Twoje hasło.