Speakers

 

Michał Smereczyński

Michał Smereczyński

Ewangelista Otwartego Oprogramowania oraz interoperacyjności. Działacz społecznościowy. Współzałożyciel i prezes Fundacji Aegis. Zawodowo Technology Evangelist w agencji Grupa Brandoo, odpowiedzialny za przekuwanie wiedzy, pomysłów i koncepcji w żywe projekty. Przedsiębiorca. Prywatnie wieczny student, pasjonat, geek. Organizator i uczestnik konferencji oraz wydarzeń związanych z IT.

Z WordPressem związany głównie od strony infrastruktury, serwerów i optymalizacji. Doświadczony wdrożeniowiec i (czasem) ceniony specjalista od sytuacji kryzysowych.

Krzysztof Dróżdż

krzysztof_drozdz

Programista, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z WordPressem (od wersji 1.5). Współpracował przy wdrożeniach WordPressa m. in. dla Próchnik SA i Browaru Czarnków. Jest aktywnym członkiem społeczności WordPressa: moderator polskiego forum supportowego, supporter na WordPress.StackExchange, kontrybutor kodu WordPressa. Właściciel w WPmagus.pl

Marko Heijnen

Marko Heijnen

Pochodzę z Holandii, od ponad 7 lat używam WordPressa, a od 2009 rozpocząłem aktywnie współpracować ze społecznością.
Po latach spędzonych na freelancingu rozpocząłem współpracę z 1&1 jako specjalista do spraw WordPressa. Jednym elementów mojej pracy jest współpraca ze społecznością.
Jestem również jednym z głównych developerów GlotPressa, gdzie tworzymy open sources’owe narzędzia do tłumaczenia.
Można mnie znaleźć na Twitterze @MarkoHeijnen, oraz na blogach markoheijnen.com lub wpunknown.com.

I’m a long term WordPress contributor from the Netherlands. I use wordPress for more then 7 years and started contributing back to it in 2009.
After years of freelancing I now work for 1&1 as their WordPress specialist. Part of my job is improving WordPress by contributing back to the community.
I’m also a lead developer of GlotPress and building a better open source tool for translations.
I can be found on Twitter @MarkoHeijnen, blogging on markoheijnen.com or wpunknown.com.

Prot Haładaj

Zrzut ekranu 2014-11-12 20.40.47

Prot Haładaj (82) – projektuje w mediach drukowanych, internetowych i
twardych, wykonuje, szkoli, majsterkuje, startupuje, wordpressuje od
2010. więcej znajdziesz tutaj:
https://www.google.pl/search?q=prot+haładaj

Marcin Wolak

Marcin Wolak

Programista WordPress w ABB. Freelancer z własnego wyboru. Szyderca od urodzenia. Hired Gun do wynajęcia. Organizator WordUp Kraków. Obecnie skupia się na optymalizacji i przyspieszaniu stron internetowych. Oraz na badaniu co ciekawego dzieje się z WordPressem w Krakowie. Nie lubi pisać o sobie w 3-ciej osobie.


WordPress Programmer in ABB. Freelancer of own choice. Mocker and Hired Gun. Organizer of WordUp Kraków. Currently focused on improving optimization and performance of websites. Curiously checking what is going on with WordPress in Kraków. Doesn`t like to write about himself in 3rd person.

Thomas Buck

Thomas buck

Thomas Buck to Development VP WPHub. Brytyjski do szpiku kości, z absurdalnym akcentem włącznie. Po zaczepieniu się w branży IT w trakcie tego radosnego okresu przed rokiem 2000 (gdy ówczesny internet działał na zasadzie „nie obchodzą nas pieniądze, po prostu dobrze bawmy się w pracy!”), Tom udzielał się w świecie różnorodnych technologii oraz biznesu. Przed jego dołączeniem do WPHub, historia zawodowa Toma obejmowała między innymi opracowanie platformy SMS wykorzystywanej przez większość mediów w Wielkiej Brytanii, opieka nad hurtowniami danych dla Hondy, bycie uznanym ekspertem na rynku fałszerstw internetowych, jak również stworzenie zaawansowanych algorytmów analizy obrazu oraz najlepszych w swojej klasie systemów automatycznego wykrywania fałszerstw. W wolnym czasie Tom lubi udawać, że umie grać na pianinie, ku przerażeniu niepozbawionych zmysłu słuchu, a jego światem w całości rządzi jego roczna córeczka.

Thomas Buck is WPHub’s British-with-a-ridiculous-accent Development VP. After getting his break in IT during the fun-filled pre-2000 “we don’t care about money, let’s just have fun at work!” days of the internet, Tom has been involved with a wide range of technologies and business interests. Before joining WPHub, Tom’s work history included developing the SMS platform used by the majority of the UK’s media, data warehousing for Honda, becoming a recognised expert in online counterfeiting markets, and creating sophisticated image analysis algorithms alongside best-in-class automated fraud detection systems, to name but a few. In his free time, Tom enjoys pretending that he can play the piano, much to the dismay of anyone nearby blessed with the power of hearing, and having his every other waking moment dictated by his one-year-old daughter.

Katarzyna Janoska

katarzyna_janoskaFront-end developer. Z WordPressem w stałym związku od 3 lat. Bacznie obserwuje nowe trendy – rzadko przechodzi obojętnie, nigdy bezkrytycznie.

Zawsze ma coś do powiedzenia. Nawet niepytana.

Wolne chwile wypełnia podróżami, gotowaniem i prowadzeniem bloga: Milion myśli anoriell.

Front-end developer in a relationship with WordPress for the last 3 years. She keeps track of recent trends and rarely goes past them without any comment. 

Always has something to say – even if no one asks.In her free time she is traveling, cooking and blogging at: Milion myśli anoriell.

Aleksander Kuczek

aleksander_kuczek

Aleksander Kuczek – business developer, project manager. Jeśli nie wiadomo kto powinien się czymś zająć to na pewno on. Twierdzi, że programuje, choć nikt go na tym jeszcze nie przyłapał. Często widywany jak analizuje dane i doradza klientom jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

Michał Wendrowski

Michał Wendrowski

Twórca Rublona, specjalista od marketingu internetowego. Swoją przygodę z biznesem online rozpoczął w 1999 roku w wieku 11 lat. Stworzył strony w językach Niemieckim, Angielskim i Polskim, które wygenerowały miliony odwiedzin w ciągu miesiąca. Michał przez lata specjalizował się również w przejmowaniu domen, w sumie ok. 1000, np. komorki.pl, samochod.pl, telewizja.pl, wizytowki.pl. Jest również twórcą serwisu CenyDomen.pl, który agreguje Polskie domeny. Zdobywając cenne doświadczenie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, powrócił do Polski gdzie koncentruje się na wprowadzaniu innowacji  do sieci.

Inventor of Rublon; online marketing specialist. His first online venture was already profitable in 1999 when he was 11 years old. He created websites in German, English and Polish, which generated over ten million page views per month. During his several years in the domain name business, he has taken over more than 1000 domain names — e.g. komorki.pl („mobile phones”), samochod.pl („car”), telewizja.pl („television”), wizytowki.pl („business cards”) — and created CenyDomen.pl, a website which aggregates sales of Polish domain names. Having gathered valuable experiences in Germany and the United States, he returned to Poland to concentrate on innovating the Internet.

Stanisław Cieślicki

Stanisław Cieślicki

Stanisław Cieślicki, lat 37, w komputerach od ponad 20 lat, w internecie od ponad 15, pierwsza strona w WordPresie w wersji 2.1 🙂 obecnie programista, specjalista od WordPressa w firmie ClearCode.cc, programista PHP, JavaScript, Angular.

Jan Thiel

JanThiel

Jan Thiel jest developerem z ponad 12-letnim stażem oraz entuzjastą DevOps od około 5 lat. Po ukończeniu studiów w Berlinie w 2007 roku spędził ponad 4 lata z systemami zarządzania treścią pracując w znanym gigancie IBM. Od tamtej pory zakochał się w prostocie WordPressa i stara się, aby każdy miał jak najlepsze wrażenia w obcowaniu z nim. Uzbrojony w dogłębną wiedzę na temat kodu WordPressa oraz jego całego ekosystemu, Jan skupia się na budowie idealnej infrastruktury opartej na WordPressie. Dlatego właśnie współzałożył „WeLoveWP” – dostawcę zarządzanego hostingu dedykowanego WordPressowi. Oprócz tego zajmuje się doradztwem, pomagając firmom z rozbudowanymi infrastrukturami opartymi na WordPressie. Aby wycisnąć z WordPressa jak najwięcej, Jan optymizuje prędkość oraz bezpieczeństwo danych i strony. Jego aktualną misją jest dzielenie się tą wiedzą w celu dążenia do – miejmy nadzieję – jeszcze bardziej niesamowitego WordPressa, który jeszcze lepiej wpasuje się w europejski ekosystem i systemy prawne. Biegle mówi w języku niemieckim, angielskim, PHP, Java i JavaScript. Mimo, że w zasadzie jest komputerowym nerdem, nie pije kawy i woli dobrą herbatę. Jan urodził się i nadal mieszka w Hamburgu (Niemcy) wraz z żoną, która zazwyczaj każe mu mniej pracować. Muzyka i podróże to dwa pozostałe ważne elementy jego życia. Jeśli chcesz porozmawiać z nim na jakikolwiek temat, po prostu go zaproś na dobre miejscowe piwo.

Jan Thiel is a Developer with more than 12 years of experience and DevOps Enthusiast for about 5 years now. He spent more than 4 years with Enterprise Content Management Systems after finishing his studies 2007 in Berlin at well known business giant IBM. Since then he has fallen in love with the simplicity of WordPress and tries to give everyone the best WordPress experience possible.
With deep code knowledge and an understanding for the whole WordPress ecosystem Jan is now focussed on building the perfect infrastructure around WordPress. That’s why he co-founded „WeLoveWP”, a managed hosting company especially for WordPress. Besides he consults companies with large scale Infrastructures that run WordPress. To get the perfect customer experience out of WordPress he optimizes Speed, Data-Privacy and Security on the sites he comes along. Sharing that knowledge and awareness is his current mission on a way to a hopefully more awesome WordPress that fits even better in the european eco- and legal-system. He fluently speaks German, English, PHP, Java and
JavaScript. Although kind of an IT-Nerd he doesn’t drink any coffee at all and prefers a well timed tea.

On other notice Jan was born and is still living in Hamburg (Germany) together with his wife, who usually tells him to work less. Music and travelling are the other two big things in his life. If you want to discuss anything with him, just invite him to a tasty local beer

Marcin Pietrzak

Marcin Pietrzak

Developer w OnTheGoSystems. Odpowiada za rozwój i utrzymanie wtyczki Types oraz innych z grupy Toolset. Entuzjasta i ewangelista filtrów i akcji, których wykopywaniem zajmuje się na swoim blogu.

Stały uczestnik i prelegent na Polskich WordCampach, jak do tej pory zachował średnią 1 wykład na WC, choć na pierwszym w Łodzi, tylko słuchał.

Ryszard Dałkowski

Ryszard Dałkowski

Niezależny konsultant i trener. Były pracownik Microsoft z ponad 18 letnim stażem w korporacji w różnych rolach. Bardziej użytkownik niż fan narzędzi „komputerowych” – patrzy na nie przez pryzmat swoich partykularnych korzyści. I kiedyś może znów będzie programistą.

Jakub Milczarek

Jakub Milczarek

Doktor nauk chemicznych – specjalista fizykochemii kryminalistycznej,
ale również wielki miłośnik sieci i nowych technologii!
Stronami internetowymi zajmuje się od 1997 roku, a z samym WordPressem zaprzyjaźnił się już w 2007 roku. Miał zaszczyt być szefem organizacji
pierwszego polskiego WordCampu w 2010 roku, a w latach 2010-2012 prowadził z sukcesami firmę WP-Expert.
W wolnych chwilach zdobywa Koronę Europy, poszukuje skrzynek OpenCaching i bloguje na Lodzermensch w wielkim świecie.

Doctor of Philosophy in Chemistry – forensic science specialist, but
also a great fan of the Internet and new technologies!
He has been dealing with websites since 1997, and made a friendship with WordPress in 2007. He had the honour of being the head of the organization committee of the first Polish WordCamp in 2010. He was running with successes his own company WP-Expert in years
2010-2012.
In his free time he is climbing the Highest points of European countries, searching for caches (OpenCaching) and bloging at Lodzermensch in the big world.

Kel Santiago

Kel Santiago

Kel Santiago is a Japan-based writer and „AMIMOTO” product evangelist for DigitalCube. DigitalCube is an Advanced Amazon Web Services Consulting Partner, and the first company in Japan and in entire Asia to be listed in the Automattic Code Poet Consultant List.

Maciej Swoboda

Maciej Swoboda

Zakochany w WordPressie od 2006 roku. Jestem pomysłodawcą WP Deska, gdzie skupiamy się na dostarczaniu rozwiązań pozwalających na monetyzację wordpressowych biznesów. Uwielbiam proste i funkcjonalne rozwiązania, które pomagają w pracy, a nie przysparzają dodatkowych problemów. Dlatego nie lubię większości szablonów z Themeforest 😉 Zrobiłem już całą masę różnych projektów na WordPressie, chętnie podzielę się wiedzą, ale również z przyjemnością nauczę się czegoś od innych uczestników i prelegentów.

Maciej Kuchnik

Maciej Kuchnik

Od kilku lat związany z WordPressem, zaczynał od prostych wtyczek na potrzeby portalu mojabochnia.pl, dziś prowadzi firmę zajmującą się kompleksowymi wdrożeniami WordPressa – indelso.pl. Na bazie WordPressa tworzy różne projekty, od prostych firmowych stron, przez portale, kończąc na aplikacjach webowych. Aktywny członek polskiej społeczności WordPressa, prelegent na WordCampach i krakowskich WordUpach.

Przemysław Mirota

Przemysław Mirota

Zaczynał od prostych szablonów a dzięki WordUp Kraków zyskał pewność siebie i wylądował tutaj. Obecnie freelancer dążący do perfekcji oraz jak największej automatyzacji pracy. W wolnych chwilach skleja papierowe modele, gra na gitarze i podróżuje.

Sam Hotchkiss

Sam Hotchkiss

Sam jest twórcą BruteProtect, wtyczki do WordPressa poprawiającej bezpieczeństwo, która została przejęta przez Automattic w sierpniu 2014. Obecnie pracuje w zespole odpowiedzialnym za Jetpack, opracowując i wprowadzając nowe funkcjonalności rozszerzające możliwości standardowego WordPressa. Sam jest częstym bywalcem WordCampów dookoła całego świata, towarzyszy mu zawsze jego żona Becky oraz bardzo często ich psy: Barkley, Izzy i Stanley.
Tematyka jego wykładów to począwszy od bezpieczeństwa, przez budowania aplikacji internetowych po budowanie i zarządzanie dużych sieci blogowych.

Sam was the creator of BruteProtect, a WordPress security plugin acquired by Automattic in August 2014. He now works on the Jetpack team at Automattic, with the goal of bringing killer features and functionality to WordPress blogs everywhere. Sam travels with his wife, Becky (and, quite often, their dogs, Barkley, Izzy, and Stanley) to WordCamps around the world. He presents on topics ranging from security to building web apps to building and managing large blog networks

Marcin Kosedowski

Marcin Kosedowski

Jestem freelancerem zajmującym się poprawą przychodów firm opierających swoją działalność o strony WWW. Miałem okazję pracować dla polskich i zagranicznych firm oraz występować na międzynarodowej konferencji SearchMarketingDay między światowymi sławami z dziedziny e-marketingu.
Jestem członkiem organizacji User Experience Professionals Association (UXPA), zrzeszającej specjalistów z całego świata promujących projektowanie stron nastawionych na odczucia użytkownika.
Aktualnie prowadzę cztery projekty:

  • Fabryka Kliknięć – zwiększanie zysków z reklam wyświetlanych na stronach
  • Peak App – narzędzie do testowania konwersji na stronach
  • Fabryka Wpisów – narzędzie wspomagające pozycjonowanie
  • Zipnews – serwis newsowy z tylko ważnymi informacjami

Ponadto posiadam kilkaset własnych stron, na których zarabiam na reklamach. Od 2007 prowadzę blog Like a geek, początkowo pod domeną like-a-geek.jogger.pl, aktualnie like-a-geek.pl. Mój blog został odwiedzony przez 2 miliony unikalnych użytkowników i znalazł się wśród 15 najpopularniejszych blogów z kategorii Blogi technologiczne i nowe media w rankingu Bloger STAR 2013. Według badania Newspoint, zna mnie 2,6% internautów w wieku ponad 15 lat – to pół miliona osób.

Grzegorz Durtan

Grzegorz Durtan

Pasjonat i przedsiębiorca wdrażający dedykowane rozwiązania biznesowe oparte o WordPressa.

Były kierownik ds. Kluczowych Klientów projektu ePlatforma w Inforsys S.A., specjalizuje się w doradztwie z zakresu projektowania i wdrażania rozwiązań informatycznych do obsługi e-dokumentów.

Karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku w firmie ebStream – twórcy technologii opartych o PKI (Infrastruktura Klucza Publicznego). W ramach współpracy wdrażał projekty związane z digitalizacją i obiegiem e-dokumentów w administracji publicznej. Współtworzył portal eFaktura.com.pl, uznany za prekursora rozwiązań dla faktury elektronicznej opartej o technologię ebForm. W roku 2007 uczestniczył w tworzeniu projektu ePlatforma – platformy outsourcingu usług elektronicznego fakturowania.
Absolwent Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Zarządzania. W zawodowej karierze wykonywał projekty informatyczne dla: Carrefour, ING Commercial Finance, Empik, Nivea, Deutshe Bank, HDI, Link4, GENERALI, PGNIG, PGE. Obecnie twórca repozytorium procesów biznesowych UiGEN dla użytkowników WordPressa.

Właściciel oraz współwłaściciel firm informatycznych UiCron oraz BlockBox sp. z.o.o

Sara Rosso

Sara Rosso

Sara na co dzień współpracuje z Automattic (m.in. WordPress.com) jako VIP Global Services Manager. Jednym z jej zadań dla WordPress.com jest odkrywanie i dzielenie się ze światem historiami sukcesu opartych o WordPress.
Z technologiami związana od 1996 roku, pracowała dla takich firm jak Hewlett-Packard i Ogilvy. Osobiście używa WordPressa od 2006 roku.
Poza zamiłowaniem do technologii i strategii biznesowych pisze, fotografuje. Sara pochodzi z Kalifornii, jednakże od ponad 11 lat mieszka we Włoszech, obecnie w Rzymie.

Sara is VIP Global Services Manager at Automattic (WordPress.com & more), and as part of her job with the WordPress.com VIP team, she works at discovering and sharing WordPress success stories with the world. She has worked in technology since 1996 for companies such as Hewlett-Packard and Ogilvy, and she’s been using WordPress since 2006. Sara is also a writer, photographer, technology lover, and business & digital strategist. Originally from California, she’s been living in Italy for eleven years and is currently in Rome.

Bartosz Romanowski

bartosz_romanowski

Jestem programistą z kilkunastoletnim doświadczeniem. WordPressa używam od 9 lat, a od 5 lat zajmuję się nim na poważnie, tworząc lub współtworząc wtyczki i motywy oraz kompletne serwisy internetowe. Od prawie 2 lat prowadzę bloga WPzen, skierowanego do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników WordPressa.

Paweł Wawrzyniak

pawel-wawrzyniak

Programista z ponad 10-letnim stażem, a samym WordPressem
zajmuję się od ponad pięciu lat. Uważa, że w tej chwili jest to
najlepsza platforma blogowa i świetny punkt wyjścia do budowy stron
internetowych.

Aktualnie pracuje w zespole programistów rozwijających komercyjną
wtyczkę WPML. Niedawno dołączył także do zepołu WordPress Theme
Review, gdzie dba o to, aby szablony w repozytorium były coraz lepsze.
W pracy uwielbia tworzyć eleganckie i łatwe w użyciu rozwiązania.

Jego motto:
„Wolę dwa razy pomyśleć, niż trzy razy przerabiać ten sam kod :)”

W wolnych chwilach prowadzi bloga wpsamurai.pl.

Noel Tock

noel_tock

Nomad XXI wieku o Szwajcarskim rodowodzie, przemierzający nasz glob wzdłuż i wszerz. Jest również jednym z współwłaścicieli Human Made, partnera WordPress.com, gdzie odpowiada za rozwój produktów. Znany z zamiłowania do ginu z tonikiem 😉

Noel is a Swiss nomad wandering the globe. He’s one of the owners at Human Made, a WordPress.com VIP partner, where he heads up Product Development. If he’s not working on product design, he’s having a gin and tonic. Or more recently, both.

Ewelina Muc

Ewelina Muc

Założycielka GirlsWhoWP.com. Fanka WordPressa z misją. Motywuje dziewczyny do rozwijania umiejętności kodowania. Chce im pokazać, że wszystkiego można się nauczyć i że kodowanie jest fajne (szczególnie na WordPressie).
Zawodowo front-end deweloperka i ux designerka w Siedemtrzy Studio.

Mateusz Tuński

Mateusz Tuński

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Centrum Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza.

Na co dzień aplikant adwokacki łączący pasję do prawa z pasją do przemawiania publicznego.
Od 2011 r. aktywny toastmaster, czyli członek największej na świecie organizacji non profit -Toastmasters International – zrzeszającej mówców i liderów. Na jego prelekcjach możesz liczyć nie tylko na przekazanie wiedzy z zakresu prawa nowych technologii, ale również sporą dawkę interakcji, która ułatwi poruszanie się w meandrach prawniczych zagadnień.
Po godzinach współzałożyciel i autor bloga startuplaw.pl, na którym można przeczytać m.in. o tym, co polskie prawo przygotowało dla przedsiębiorców działających w e-commerce.

Wojtek Równanek

947060_10201389147836568_581691387_n

Jestem freelancerem, do którego warto się zwrócić jeżeli oczekujesz w pełni profesjonalnego podejścia do projektów opartych o CMS WordPress. Ponadto pracuje jako zawodowy fotograf i jak każdy jestem grafikiem. Uwielbiam dzielić się zdobytą wiedzą która ciągle poszerzam. Prywatnie mąż i ojciec, miłośnik surwiwalu i wspinaczki.

Tomasz Dziuda

1234765_663077477088931_1142732993_n

Lead Developer w GavickPro. Odpowiada za planowanie i rozwój rozwiązań opartych na WordPressie. Lubi zgłębiać tajniki WordPressa a potem dzielić się zdobytą wiedzą z innymi poprzez prelekcje na WordUp-ach oraz na swoim blogu dziudek.pl.

Prywatnie miłośnik gier planszowych, LEGO i kinoman.

Michał Misztal

IMG_1605

Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych SGGW, magister socjologii. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczął przygodę z biznesem akademickim pełniąc funkcję dyrektora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy SGGW oraz przy Uczelni Łazarskiego.

W swojej codziennej pracy zajmuje się wsparciem startupów oraz prowadzeniem szkoleń i coachingiem. W ciągu 8 lat pracy nad wsparciem i rozwojem przedsiębiorczości w Polsce opiekował się ponad 500 startupami spośród różnych branż.

Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla studentów, przeprowadził setki godzin konsultacji i szkoleń. Był konsultantem przy kilkunastu procesach inwestycyjnych, z których wiele zakończyło się powodzeniem.

Kasia Świderska

Kasia Świderska

Obecnie front-end w firmie Plotki.IT.

Z WordPressem przyjaźni się od 2009 roku. W 2013 zajęła się budowaniem społeczności WordPressowej we Wrocławiu i nagle okazało się, że organizuje już drugiego WordCampa w Polsce pod rząd przy okazji ko-organizując WordCampa Europe 2014.

Namiętnie pożera książki i hamerykańskie seriale. Wie wszystko o wszystkich. Serio. Czasem mówi o sobie per Naczelna Feministka.